potrét pana Roitha

Je vaření vaše vášeň? Nastal čas posunout se dál…

Vyzkoušejte si profesionální gastrononický vzdělávací program Kulinářské umění na 14 dní zdarma

Vařte bez kompromisu. Vařte jako profík.

Jste nadšeným kuchařem a svět videokanálů a kuchařek už je vám malý? Naučte se při vaření využívat stejné kulinářské techniiky, jako profesionálové ve světových kuchyních. Kulinářské umění je unikátní projekt, který vás provede kompletní osnovou profesionálního kuchaře. V pohodlí vašeho domova. Přesně ve vašem tempu. Je čas posunout vaše vaření na další stupeň.

Jak posunout vaši vášeň pro vaření na další úroveň

Co se všechno naučíte?

Kompletní osnova profesionálního kuchaře

Vše

Ukázkový

Základy práce s nožem

Vývary

Polévky

Základní omáčky

Jak pracovat s vejci

Jak pracovat se zeleninou a saláty

Rýže, obiloviny a luštěniny

Těstoviny a gnocchi

Jak pracovat s masem

Jak pracovat s drůbeží

Jak pracovat s rybami

Nakládání a marinování

Metody vaření - suché teplo

Metody vaření - vlhké teplo

Pečení chleba a pečiva

Moderní technologie

Jak správně krájet

Jak správně krájet

Stejně jako existují různé druhy nožů, můžeme také použít různé techniky krájení. Naučíme se, jak správně a rychle nakrájet různé druhy surovin na různé tvary a velikosti. Víte co je to julienne nebo chiffonade? V této lekci se to naučíte.

Hovězí vývar, glace, demi-glace

Hovězí vývar, glace, demi-glace

Hovězí vývar je král mezi vývary a demi-glace je královnou mezi omáčkami. Chcete být králi a královnami mezi kuchaři? Pak musíte umět perfektně zvládnout přípravu jak hovězího vývaru od základu tak glace a demi-glace. Tento kurz Vám ukáže jak na to.

Kyselé zálivky (vinaigrette) a dresinky

Kyselé zálivky (vinaigrette) a dresinky

Kyselé zálivky nebo dresinky se používají k ochucování salátů, zeleniny, ryb nebo mořských plodů. V této lekci si vysvětlíme rozdíl mezi kyselou zálivkou a dresinkem a mezi stabilní a nestabilní emulzí a naučíme se jak připravit jejich různé variace.

Krémové polévky ze zeleniny a luštěnin

Krémové polévky ze zeleniny a luštěnin

Krémové polévky jsou připraveny vařením zeleniny nebo luštěnin společně s aromatickými ingrediencemi a tekutinou. Naučíme se jednotlivé kroky jejich přípravy, jakými způsoby můžeme dosáhnout jejich finální konzistence a jak je můžeme dokončit.

Glace, demi-glace

Glace, demi-glace

Demi-glace je jednou z 5 základních omáček a k jeho přípravě budeme potřebovat omáčku Espagnole a tmavý vývar. V tomto kurzu se naučíme jak demi-glace krok po kroku připravit a také jak z tmavého vývaru připravit glace.

Grilování - maso a drůbež

Grilování - maso a drůbež

Naučíme se různé způsoby a kroky při grilování masa a drůbeže. Vysvětlíme si proč je důležité maso temperovat a co to znamená, ukážeme si různé způsoby grilování, naučíme se jak dosáhnout různých stupňů propečení, jak upéct maso uvnitř grilu pod poklopem a proč je důležité nechat ho odpočinout.

Pečení masa a klasické pečeně

Pečení masa a klasické pečeně

Pečení masa je kulinářská technika, kterou by se měl naučit každý kuchař. Její správné zvládnutí je nezbytné při přípravě klasických pečení jako je například vepřová pečeně nebo roastbeef. Naučíme se jak pokaždé připravit šťavnaté a rovnoměrně propečené maso.

Broušení nožů na brusném kameni

Broušení nožů na brusném kameni

Nůž je nejdůležitějším nástrojem a vizitkou každého kuchaře a proto musí být ostrý a dobře udržovaný. V této lekci si ukážeme různé druhy brusných kamenů a naučíme se jak na nich nůž správně nabrousit a jak ho udržet ostrý pomocí ocílky.

Jak uvařit sušené luštěniny

Jak uvařit sušené luštěniny

Sušené fazole, čočka, cizrna, hrách a sója patří do skupiny luštěnin. Jsou skvělým zdrojem bílkovin, vlákniny a sacharidů, a proto jsou důležitým prvkem ve stravě vegetariánů. Naučíme, jak je nakoupit a skladovat, jak je namočit před vařením a jak je správně uvařit.

Světlý vývar

Světlý vývar

Žádné vaření od základu se neobejde bez poctivého vývaru. Víte, jak takový vývar připravit, aby byl plný chuti a čirý a jaký je správný poměr kostí a zeleniny k množství vody? Chcete-li znát odpovědi na tyto a další otázky, podívejte se na tento kurz.

Co říkají hobby kuchaři, kteří už se díky KU posunuli dál…

Kulinářské umění mi otevřelo zcela nový svět vaření. Znalosti kulinářských technik povýšilo moje vaření na úplně jinou úroveň a já tak můžu mnohem sebevědoměji popustit uzdu své kreativitě!

FILIP R.

Díky online video kurzům Kulinářského umění se učím podstatu jednotlivých kulinářských technik a postupů, které mi pomohly zlepšit kvalitu jídel, které si doma vařím.

STANISLAV HLAVA

Pracovní postupy s foto a video návodem a přesné váhy jednotlivých surovin mi pomáhají recept uvařit správně do posledního detailu a pokaždé stejně.

ROMAN S.

Naučil jsem se jak správně připravit šťavnatý steak, jak si k němu uvařit kvalitní omáčku, jak opéct rybu tak, abych ji nevysušil, nebo jak se správně připravuje krémové italské risotto. A témat, která jsou dostupná v Kulinářském umění, a ke kterým jsem se ještě nedostal, je mnohem více.

STANISLAV HLAVA

V čem je Kulinářské umění jiné?


DOSTUPNÉ ONLINE V KAŽDÉM ZAŘÍZENÍ


KOMPLETNÍ VIDEO KURZY KULINÁŘSKÝCH TECHNIK


NEJVĚTŠÍ DIGITÁLNÍ KNIHOVNA RECEPTŮ OD ŠÉFKUCHAŘŮ


POSTUPY S FOTO A VIDEO NÁVODEM

Jedna cena, neomezený přístup

Roční licence kulinářského umění

1 990 Kč s DPH

Každý další rok už platíte jen 990 Kč.

Co získáte?


800+ minut video kurzů kulinářských technik


70+ kulinářských technik


1000+ Interaktivních kvízových otázek


Největší knihovna digitálních receptů


Recepty připravené šéfkuchaři


Pracovní postupy s foto a video návody


Databáze surovin


Slovník pojmů


Vyzkoušejte kulinářské umění na 14 dní zdarma. Bez závazků. Bez platební karty